Diese Website verwendet Cookies um die User Experience zu verbessern. Indem Sie auf "Schließen" klicken bzw. die Website weiter verwenden, stimmen Sie der Cookie Nutzung zu. Weitere Informationen finden Sie unter unserer Datenschutzerklärung.

Projektwoche 2022 on-line

PROJEKTWOCHE ONLINE CZYLI - „Zabawa z językiem niemieckim w mojej szkole” 

Znany i wyjątkowo lubiany przez uczniów i nauczycieli projekt edukacyjny z języka niemieckiego online, który w niecodzienny sposób uczy języka i pozwala zanurzyć się w austriackiej kulturze. Na zajęciach dzieje się bardzo wiele: od akcji teatralno filmowych, poprzez zajęcia sportowe, dziennikarskie czy kulinarne. Zapraszamy do wspólnej przygody z językiem niemieckim. Rocznie szkolimy około 400 uczniów z 20 szkół. 

PROWADZĄCY:

Nauczycielami są studenci germanistyki, wydziału DaF (Deutsch als Fremdsprache- czyli niemiecki jako język obcy) z austriackich uniwersytetów w Wiedniu i w Salzburgu, którzy w ramach programu dydaktycznego mają szansę zastosować wiedzę zdobytą podczas zajęć w praktyce- ucząc zagraniczną młodzież.  

W projekcie biorą udział zarówno szkoły z dużych miast tj. Warszawy, Krakowa, Wrocławia jak i z mniejszych miejscowości  np.: Trzebini, Luborzycy, Józefosławia, Barcina czy Brzozowej. Zależy nam szczególnie, by docierać do szkół w małych miejscowościach, gdzie uczniowie mają utrudniony dostęp do nauki języków obcych.

UCZESTNICY:

Uczestnicy projektu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów w wieku od 10 do 18 lat z obszaru województw mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego, ale także z województw ościennych np. śląskiego czy łódzkiego. Szczególnie staramy się pozyskać uczniów z mniejszych ośrodków miejskich i terenów wiejskich. W grupach projektowych, pracują uczniowie z różnych klas o zbliżonym poziomie językowym (od 15 do 20 osób). Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku niemieckim

CZAS TRWANIA:

20 godzin- 5 dni- cały tydzień w maju lub w czerwcu zajęć prowadzonych tylko w języku niemieckim:)

GDZIE?

Dotychczas projekt był realizowany na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego w szkołach uczestniczących w projekcie lub w siedzibach Instytutów. W tym roku z uwagi na jego innowacyjny charakter tj. forma zajęć on-line chcemy rozszerzyć jego zakres na całą Polskę. 

W naszej ofercie znajdziesz również test poziomujący z niemieckiego