Projektwoche 2021 on-line

PROJEKTWOCHE CZYLI - „Zabawa z językiem niemieckim w mojej szkole” 

Znany i wyjątkowo lubiany przez uczniów i nauczycieli projekt, który w niecodzienny sposób uczy języka niemieckiego i pozwala zanurzyć się w austriackiej kulturze. Na zajęciach dzieje się bardzo wiele: od akcji teatralno filmowych, poprzez zajęcia sportowe, dziennikarskie czy kulinarne. Zapraszamy do wspólnej przygody z językiem niemieckim. Rocznie szkolimy około 400 uczniów z 20 szkół. 

PROWADZĄCY:

Nauczycielami są studenci germanistyki, wydziału DaF (Deutsch als Fremdsprache- czyli niemiecki jako język obcy) z austriackich uniwersytetów w Wiedniu i w Salzburgu, którzy w ramach programu dydaktycznego mają szansę zastosować wiedzę zdobytą podczas zajęć w praktyce- ucząc zagraniczną młodzież.  

W projekcie biorą udział zarówno szkoły z dużych miast tj. Warszawy, Krakowa, Wrocławia jak i z mniejszych miejscowości  np.: Trzebini, Luborzycy, Józefosławia, Barcina czy Brzozowej. Zależy nam szczególnie, by docierać do szkół w małych miejscowościach, gdzie uczniowie mają utrudniony dostęp do nauki języków obcych.

UCZESTNICY:

Uczestnicy projektu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów w wieku od 10 do 18 lat z obszaru województw mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego, ale także z województw ościennych np. śląskiego czy łódzkiego. Szczególnie staramy się pozyskać uczniów z mniejszych ośrodków miejskich i terenów wiejskich. W grupach projektowych, pracują uczniowie z różnych klas o zbliżonym poziomie językowym (od 15 do 20 osób). Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku niemieckim

CZAS TRWANIA:

20 godzin- 5 dni- cały tydzień w maju lub w czerwcu zajęć prowadzonych tylko w języku niemieckim:)

GDZIE?

Dotychczas projekt był realizowany na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego w szkołach uczestniczących w projekcie lub w siedzibach Instytutów. W tym roku z uwagi na jego innowacyjny charakter tj. forma zajęć on-line chcemy rozszerzyć jego zakres na całą Polskę.